W sobotę chłodniej, lokalnie burzowo! – Prognoza na 11 sierpnia

W ciągu najbliższej doby nad południowo-wschodnią częścią kraju nadal obecne mogą być  dość gwałtowne komórki burzowe lub konwekcyjne związane z frontem atmosferycznym. Poza tym spływać będą nieco chłodniejsze i wilgotniejsze masy powietrza polarnomorskiego.

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach wschodniej, centralnej i południowej Polski przechodzić będą przelotne oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Spokojniej będzie na północnym zachodzie, oraz na zachodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +11 do +18 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą północno-zachodniego. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poz tym w wielu miejscach Polski pojawią się również przelotne  opady deszczu i niewykluczone słabe burze. Więcej opadów i dość gwałtowne burze możliwe będą jeszcze na południowym wschodzie i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +18 do +26 stopni. Wiatr będzie umiarkowany z południowego zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą północno-zachodniego. Ciśnienie atmosferyczne będzie powoli spadać w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.