W piątek wrócą chmury i gwałtowne burze! – prognoza na 10 sierpnia

W ciągu najbliższej doby nad obszarem kraju nadal będą rozwijać się dość gwałtowne komórki burzowe lub konwekcyjne. Poza tym napływać między innymi będzie ciepłe oraz upalne i dość wilgotne powietrze z południa i od z zachodu Europy. 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach przechodzić będą przelotne oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południowym-zachodzie i północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21 do +26 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poz tym w wielu miejscach Polski pojawią się również przelotne oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +24 do +35 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne  początkowo będzie bez większych zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.