W czwartek przejdą burze i wyjdzie też słońce! – prognoza na 9 sierpnia

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju będzie oddziaływać wyż z centrum nad Białorusią i zachodnią Rosją. Poza tym utrzyma się też upalne oraz umiarkowanie wilgotne i suche powietrze, które napływać będzie z południa Europy. W dodatku od zachodu zacznie też nasuwać się dość rozległy i dynamiczny chłodny front atmosferyczny, który związany będzie z niżem znad północnej Skandynawii. 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie oraz też na zachodzie i częściowo na północy występować będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +19 do +24 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal przechodzić będą przelotne ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie pogodnie i bez opadów powinno być na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +30 do +37 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.