W środę bardzo upalnie i na ogół pogodnie! – prognoza na 8 sierpnia

W ciągu kolejnej doby obszar kraju będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum znad pogranicza Białorusi i Rosji. Poza tym napływać będą bardzo gorące masy powietrza zwrotnikowego, które obejmą już większy obszar kraju. W dodatku na krańcach zachodnich pojawi się nieco więcej wilgoci, stąd popołudniu możliwe burze.

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pogodnie lub bezchmurnie. Nie przewiduje się opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11 do +21. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a na Pomorzu i wybrzeżu okresowo dość silny. Wiać będzie z południowego wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie stabilne i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie też pogodnie oraz miejscami bezchmurnie.  Poza tym częściowo na zachodzie i południu Polski pod koniec dnia mogą wystąpić przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +24 do +35 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, a na Pomorzu i wybrzeżu dość silny z południowego wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.