We wtorek do Polski wróci upał i dużo słońca! – prognoza na 7 sierpnia

W ciągu kolejnej doby obszar kraju będzie w zasięgu wyżu znad Ukrainy. Poza tym napływać nadal będzie bardzo ciepłe a wręcz też mocno rozgrzane i umiarkowanie wilgotne powietrze od południowego-zachodu Europy. W dodatku w wielu miejscach utrzyma się słoneczna i plażowa pogoda. 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pogodnie oraz utrzyma się umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo w Centrum i też na wschodzie występować będą przelotne słabe opady deszczu i niewykluczone lokalne burze. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +15 do +21. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie też pogodnie oraz lokalnie pojawi się umiarkowane zachmurzenie.  Poza tym częściowo na północnym-wschodzie mogą wystąpić słabe przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +27 do +33 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

Comments are closed.