W poniedziałek wrócą rozpogodzenia i burze! – prognoza na 6 sierpnia

Z początkiem tygodnia na pogodę w kraju zacznie oddziaływać wyż znad Wysp Brytyjskich. Poza tym wrócą liczne rozpogodzenia oraz między innymi w wielu miejscach mogą na nowo rozwijać się pojedyncze komórki konwekcyjne lub burzowe. 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy oraz też na południu w Centrum i we wschodniej części kraju przechodzić będą ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +14 do +22 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad morzem będzie dość pogodnie oraz pojawi się też duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy oraz w Centrum  i między innymi na wschodzie przechodzić będą przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +22 do +29 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.