W niedziele utrzymają się burze i przejaśnienia! – prognoza na 5 sierpnia

W ciągu kolejnej doby obszar kraju będzie w zasięgu chłodnego frontu atmosferycznego, za którym będą rozwijać się liczne komórki burzowe lub konwekcyjne. Poza tym nadal napływać zacznie bardzo ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach występować będą ulewne oraz przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów początkowo powinno być w Centrum i na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +19 do +23 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym nadal przechodzić będą przelotne oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +23 do +29 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie bez większych zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.