W sobotę pojawią się przejaśnienia i burze! – prognoza na 4 sierpnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju zacznie dostawać się pod wpływ chłodnego frontu atmosferycznego, który przesuwał będzie się znad Morza Północnego i Bałtyckiego w kierunku południowym. Wypierać on będzie gorącą masę powietrza zwrotnikowego na rzecz trochę chłodniejszej masy powietrza pochodzenia atlantyckiego.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w Centrum i na wschodzie kraju nadal przechodzić będą przelotne oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +18 do +22 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach i na Wybrzeżu przechodzić będą przelotne ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Początkowo bez opadów powinno być na zachodzie i południu Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +27 do +37 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.