W piątek upał będzie dokuczał i możliwe są burze! – prognoza na 3 sierpnia

Polska w dalszym ciągu pozostaje w suchej i miejscami też w nieco wilgotnej masie powietrza. Poza tym w wielu miejscach będzie dość pogodnie i między innymi utrzymają się również korzystne warunki na rozwój chmur burzowych lub konwekcyjnych.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzymają się liczne chmury i przejaśnienia. Poza tym w wielu miejscach nadal przechodzić mogą przelotne ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są między innymi też lokalne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +18 do +23 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków  z przewagą od południowego-wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i o północy w W warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie w Centrum i między innymi też częściowo na północnym-wschodzie nadal możliwe będą gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów a na północnym-zachodzie też dość pogodnie. Temperatura powietrza wyniesie od +23 do +35 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.