W czwartek w całym kraju nadal upalnie i burzowo! – prognoza na 2 sierpnia

Obszar kraju nadal pozostaje w zasięgu wyżu i między innymi też w upalnym i dość mało wilgotnym powietrzu, które napływać będzie ze wschodu i od południowego-wschodu. Poza tym pojawią się również korzystne warunki atmosferyczne, które sprzyjać będą  w rozwoju kolejnych pulsacyjnych burz.

 

 

Natomiast w ciągu i o poranku nadal będzie ciepło oraz temperatura powietrza wyniesie od +20 do +24 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze wschodu oraz też ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Poza tym występować nadal będą przelotne oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Śląsku. Dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu niewykluczone są też liczne mgły i zamglenia. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie. Poza tym przechodzić nadal mogą przelotne oraz też ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na Śląsku oraz też częściowo na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +31 do +35 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu i północnego-wschodu. Dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu do południa w dalszym ciągu mogą utrzymywać się liczne mgły i zamglenia. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.