W środę utrzyma się upał i przejdą też Burze! – prognoza na 1 sierpnia

W ciągu kolejnej doby na obszarem Polski nadal będzie zalegać bardzo ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne i między innymi też niestabilne powietrze, które dodatkowo objawi się rozwojem kolejnych burz. Poza tym na pogodę w całym również kraju będzie oddziaływać wyż znad zachodniej części Rosji.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i też z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy oraz też na południowym-zachodzie i między innymi na południu i wschodzie występować będą przelotne ulewne opady deszczu oraz lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Poza tym na Pomorzu i Wybrzeżu niewykluczone mogą być też liczne mgły lub zamglenia. Na pozostałym obszarze kraju powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +20 do +24 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze wschodu oraz też ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem pojawi się umiarkowane i też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal przechodzić będą gwałtowne burze z ulewnymi opadami deszczu lub gradu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i Śląsku. Temperatura powietrza wyniesie od +31 do +37 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze wschodu oraz te ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się lekko wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.