We wtorek przejdą też burze i wyjdzie słońce! – prognoza na 31 lipca

Polska nadal pozostaje w zasięgu wyżu znad zachodniej Rosji oraz między innymi napływać będzie upalne i dodatkowo też umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodu Europy. Poza tym utrzymają się również warunki na rozwój kolejnych burz, które w wielu miejscach będą gwałtowne i z ulewnymi opadami deszczu.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski na ogół będzie pochmurno oraz pojawią się liczne też przejaśnienia. W zamian tego częściowo na północy oraz też w Centrum na południu i wschodzie kraju występować będą przelotne ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie i północnym-zachodzie. Dodatkowo w strefie Wybrzeża i w rejonach Nadmorskich niewykluczone mogą być między innymi liczne mgły i zamglenia, które ograniczą widzialność do 300 metrów lub poniżej. Temperatura powietrza wyniesie od +19 do +23 stopni. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i też wieczorem na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie. Poza tym częściowo na zachodzie oraz też na północy w Centrum i między innymi na południu i wschodzie Polski występować będą nadal przelotne ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być dość pogodnie i bez opadów. Poza tym do południa nad samym morzem niewykluczone mogą być też  gęste mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +30 do +36 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze wschodu oraz ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.