W poniedziałek ponownie będzie gorąco i burzowo! Prognoza na 30 lipca.

W ciągu najbliższej doby nad Polską wschodnią i centralną utrzyma się strefa wilgoci, pozostała po rozmytym froncie atmosferycznym,  w której rozwiną się mocno uwodnione komórki burzowe. Obecne też będą gorące masy powietrza. Generalnie jednak będziemy pod wpływem słabo zaznaczonego klina wyżowego, łączącego Wyż Rosyjski z Wyżem Azorskim.

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się na ogół umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach wschodniej, centralnej i południowej Polski występować będą przelotne słabe oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Bez opadów opadów będzie na zachodzie i północy kraju. Na północnym zachodzie kraju możliwe liczne zamglenia, oraz mgły, lokalnie gęste, zwłaszcza na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +14 do +23 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych  i północno-wschodnich kierunków. Mocno powieje tylko w czasie burz. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na wschodzie i w centrum będzie pochmurno z przejaśnieniami, a na zachodzie pogodnie. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Strefa burz w ciągu dnia z centralnej części kraju wędrować zacznie powoli na zachód, dlatego zagrzmieć może także na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Temperatura powietrza wyniesie od +25 do +33 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowane ze zmiennych kierunków z przewagą kierunków wschodnich i północno-wschodnich. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.