W niedziele nadal będzie gorąco i przejdą burze! – prognoza na 29 lipca

W ciągu najbliższej doby przez obszar kraju przemieszczać będzie się chłodny front atmosferyczny, za którym między innymi rozwijać będą się dość mocno uwodnione komórki burzowe. Poza tym napływać będzie też bardzo ciepłe i dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu i północnego-zachodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się na ogół duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach i nad samym morzem występować będą przelotne słabe oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów opadów powinno być w południowej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +20 do +24 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie nadal pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +26 do +32 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.