Weekend w kraju nadal będzie upalny i burzowy! – prognoza na 28 lipca

Obszar naszego kraju przez weekend będzie pod wpływem niżu znad zachodniej Europy. Poza tym pozostanie nadal z nami ciepłe i między innymi upalne oraz umiarkowanie wilgotne i też niestabilne powietrze napływające z północnego-zachodu i południowego-wschodu Europy. Dzięki temu skutkować będzie to rozwojem burz, które w wielu miejscach i nad południowym Bałtykiem przyniosą ze sobą ulewne opady deszczu, powodujące liczne podtopienia lub między innymi zalania.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego nadal przechodzić będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na południowym-zachodzie i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +18 do +22 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie powoli spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się zmienne oraz duże i umiarkowane też zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach na nowo zaczną rozwijać się komórki burzowe, które przyniosą ze sobą przelotne oraz ulewne opady deszczu lub grad. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +30 do +34 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze wschodu i też ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.