W piątek będzie też gorąco i przejdą burze! – prognoza na 27 lipca

Nad obszar całego kraju w dalszym ciągu będzie napływać bardzo ciepłe i między innymi upalne powietrze znad północnego-wschodu i ze wschodu Europy. Poza tym znajdziemy się też w zasięgu wyżu znad południowo-zachodniej części kraju. W zamian tego w wielu miejscach Polski utrzymają się również chmury burzowe oraz też liczne dodatkowo rozpogodzenia. 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno z przejaśnieniami oraz mogą też rozwijać się liczne mgły lub zamglenia. Poza tym przechodzić będą też przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +15 do +21 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal przechodzić będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na Pomorzu Gdańskim. Temperatura powietrza wyniesie od +25 do +31 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.