W czwartek będzie pogodnie i przejdą też burze! – prognoza na 26 lipca

Obszar kraju nadal pozostaje w zasięgu wyżu oraz też w bardzo ciepłej i umiarkowanie wilgotnej masie powietrza, która napływa z północy i północnego-wschodu Europy. Poza tym w wielu miejscach utrzyma się między innymi słoneczna i miejscami burzowa pogoda.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach nadal przechodzić będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i Pomorzu. Dodatkowo mogą też utrzymywać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +17 do +20 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w wielu miejscach kraju utrzymają się chmury i liczne przejaśnienia. Poza tym na południu oraz też na północnym-wschodzie w Centrum i na wschodzie kraju przechodzić będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze i nad samym morzem powinno być pogodnie i bez opadów.  Temperatura powietrza wyniesie od +22 do +31 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północy. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.