Czeka nas pogodny dzień z ryzykiem wystąpienia burz – prognoza na 25 lipca

W ostatnich dniach nad obszar Polski ponownie zawitały prawdziwe, letnie wartości na termometrach. Nie inaczej będzie w środę, czeka nas kolejny gorący dzień, ponadto w całym kraju istnieje ryzyko powstania groźnych komórek konwekcyjnych, które generować będą wyładowania atmosferyczne z silnym wiatrem i rzęsistym deszczem.

 

W ciągu nadchodzącej nocy w całym kraju panować będzie umiarkowane zachmurzenie, a przelotne, słabe opady deszczu pojawią się lokalnie na Lubelszczyźnie a także na Podkarpaciu, poza tym bez opadów. W miejscowościach nadmorskich mogą pojawiać się mgły i zamglenia. Noc najcieplejsza będzie na wybrzeżu gdzie prognozujemy 19 stopni, poza tym od 14 stopni na Warmii i Mazurach do 17 stopni na południu i lokalnie w centrum. Wiatr słaby, przeważnie północny.

 

 

W ciągu dnia, zachmurzenie będzie się w dalszym ciągu utrzymywać, jednak w całym kraju istnieje ryzyko powstania chmur burzowych – Cumulonimbus. Na termometrach od 25 stopni na Suwalszczyźnie,  w Małopolsce i na Podkarpaciu do maksymalnie 30 stopni na zachodzie. W regionach górskich od 19 do 24 stopni. Wiatr słaby, północny. W trakcie burz silniejszy. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i w Warszawie wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.