We wtorek pojawią się rozpogodzenia i miejscami burze! – prognoza na 24 lipca

Obszar kraju w dalszym ciągu pozostaje w ciepłym i między innymi wilgotnym powietrzu, które napływać będzie z północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie dodatkowo wyż znad zachodniej części kraju. W zamian tego w wielu miejscach Polski utrzymają się liczne rozpogodzenia oraz występować będą też burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie na ogół dość pogodnie oraz pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz też na północnym-wschodzie, południu w Centrum i na wschodzie nadal przechodzić będą przelotne opady deszczu lub mżawki oraz dość gwałtowne i lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Dodatkowo w wielu miejscach i na Wybrzeżu mogą rozwijać się też liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +16 do +20 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia w całym kraju i nad samym morzem będzie nadal dość pogodnie oraz lokalnie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz też na Pomorzu i między innymi częściowo na północnym-wschodzie, południu i wschodzie w dalszym ciągu mogą występować przelotne opady deszczu i burze. Na pozostałym obszarze Polski powinno być pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +23 do +29 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.