W poniedziałek będzie gorąco i lokalnie burzowo! – prognoza na 23 lipca.

W ciągu kolejnej doby obszar kraju będzie pod wpływem wału wysokiego ciśnienia, łączącego wyż znad Rosji z wyżami znad zachodniej Europy. Jednak na północnym zachodzie, oraz na wschodzie obecne będą rozmyte fronty atmosferyczne.  Spływać będą bardzo ciepłe masy powietrza polarnego z północnego-zachodu Europy, miejscami wilgotne.

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie na ogół pogodnie. Jednakże lokalnie na krańcach północno-zachodnich, oraz południowo-wschodnich i wschodnich możliwe przelotne opady deszczu i zanikające burze. Najbardziej burzowo początkowo może być w Małopolsce i na Podkarpaciu. Nad ranem rozwiną się miejscami słabe zamglenia i nieliczne mgły. Temperatura powietrza wyniesie od +10 do +19 stopni. Wiatr będzie słaby z północy i ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem przeważnie będzie pogodnie. Poza tym częściowo na północnym zachodzie, oraz na południowym-wschodzie, wschodzie i częściowo w centrum przechodzić będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Najsilniejsze burze będą w rejonach południowo-wschodnich i wschodnich. Temperatura powietrza wyniesie od +22 do +29 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na ogół wiejący z kierunku północnego. Silniej powieje jedynie w czasie burz. Ciśnienie atmosferyczne będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.