W niedziele wrócą liczne chmury i też miejscami burze! – prognoza na 22 lipca

W ciągu kolejnej doby obszar kraju nadal będzie w zasięgu niżu. Poza tym w wielu miejscach utrzymają się chmury i między innymi liczne mgły lub zamglenia. Dodatkowo nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno oraz miejscami mogą też pojawić się liczne mgły lub zamglenia. W zamian tego częściowo na północy oraz w Centrum i na wschodzie kraju nadal przechodzić będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze będzie bez opadów a na południowym-wschodzie również dość pogodnie. Temperatura powietrza wyniesie od +16 do +19 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy w Centrum i na południowym-wschodzie nadal przechodzić będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +25 do +28 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.