W sobotę utrzymają się przejaśnienia i miejscami burze! – prognoza na 21 lipca

Na pogodę w kraju nadal będzie oddziaływać układ niskiego ciśnienia. Poza tym wrócą między innymi też liczne rozpogodzenia i miejscami pojawią się burze. W zamian tego pozostaniemy też w ciepłym i wilgotnym również powietrzu, które napływać będzie z północnego-zachodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pogodnie oraz pojawi się też duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo częściowo na północy oraz w Centrum i też na południu i wschodzie kraju występować będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +14 do +18  stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na południowym-zachodzie, południu i też na częściowo na północy występować będą przelotne opady deszczu oraz lokalnie mogą wystąpić również burze. Temperatura powietrza wyniesie od +22 do +28 stopni. Wiatr nadal będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.