W piątek wrócą rozpogodzenia i lokalne burze! – prognoza na 20 lipca

W ciągu kolejnej doby na wschodzie kraju pogodę kształtować nadal będzie niż znad Ukrainy i Białorusi. Jedynie na zachodzie utrzyma się wyż, który między innymi przyniesie ze sobą liczne przejaśnienia i też większe chwile ze słońcem. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i dość mocno wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +15 do +19 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem na ogół będzie dość pogodnie oraz pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie, Pomorzu oraz też na północnym-wschodzie, wschodzie i południu Polski nadal przechodzić będą między innymi przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +21 do +27 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.