W czwartek pojawią się przejaśnienia oraz burze! – prognoza na 19 lipca

W ciągu doby obszar kraju pozostanie nadal w zasięgu niżu znad Ukrainy i Białorusi. Jedynie na zachodzie na pogodę będzie oddziaływać wyż znad zachodniej części kraju. Poza tym nadal też napływać między innymi będzie ciepłe i wilgotne powietrze od północnego-zachodu Europy.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach i nad samym morzem na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie. Dodatkowo niewykluczone będą też liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +18 do +25 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą nadal przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz pojawią się lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22 do +28 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu ze zmiennych kierunków z przewagą od północy. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.