Od przyszłego tygodnia do całej Polski wrócą upały i silne burze!

Od dłuższego czasu na pogodę w kraju oddziałuje bardzo niestabilna i wilgotna między innymi masa powietrza związana na ogół z niżem znad wschodniej części Europy. Poza tym w kolejnych dniach aura systematycznie zacznie się zmieniać oraz dodatkowo wrócą bardzo wysokie temperatury i o wiele gwałtowniejsze też burze.

 

 

Źródło danych Synoptycznych – DWD

 

Pomału znad zachodniej części Europy na pogodę w całym kraju będzie oddziaływać wyż, który między innymi przyniesie ze sobą o wiele większe chwile ze słońcem i też dość wysokie temperatury, która wzrośnie w wielu miejscach początkowo do +22/30 stopni. W zamian tego od weekendu wrócą między innymi też większe chwile ze słońcem. Szczególnie tam gdzie ich było praktycznie mało. Inaczej sytuacja będzie wyglądać na zachodzie i północy Polski. Tam z kolei mogą miejscami przechodzić przelotne opady konwekcyjne i niezbyt liczne burze.

 

Źródło danych – wetter3.de

 

 

Źródło danych – wetter3.de

 

Z kolei pod koniec przyszłego tygodnia wrócą szanse na prawdziwie letnie temperatury. Najgorsze jest w tym, że na pogodę w całym kraju na nowo zaczną oddziaływać coraz to częściej dynamiczne i między innymi też rozległe fronty atmosferyczne, które sprzyjać będą w rozwoju silniejszych burz, które powodować mogą liczne zniszczenia lub podtopienia. Takim zjawiskom przeważnie towarzyszyć będzie chwiejna oraz mocno rozgrzana i niestabilna masa powietrza.

 

Źródło danych – wetter3.de

 

Źródło danych – wetter3.de

 

W takim przypadku burze jak im towarzyszące wysokie temperatury będą sprzyjać w rozwoju dobrze zorganizowanych układów burzowych, które pod względem niestabilnej i wilgotnej masy powietrza pojawić miały by się szczególnie w zachodniej oraz też w całej północnej i Centralnej Polsce. W innych rejonach Polski zjawiska atmosferyczne powinny być przelotne. Chociaż i tak w wielu miejscach mamy też szanse na dłuższe chwile ze słońcem niż to miało w ostatnim czasie.

 

Źródło danych – wetter3.de

 

 

Źródło danych – wetter3.de

 

 

Źródło danych – wetter3.de

 

Natomiast jeśli chodzi o temperaturę to w wielu miejscach Polski i pozostałej części kraju może ona podskoczyć do nawet +31/36 stopni. Poza tym ci, którzy planują urlop poza domem lub nad morzem. To będzie szczególnie dobry czas na przyjemny między innymi wypoczynek na plaży. W zamian tego o każdej porze dnia lub nocy mogą również towarzyszyć nam wysokie temperatury oraz dodatkowo przelotne opady pochodzenia konwekcyjnego i między innymi bardzo gwałtowne burze.

 

Źródło danych – wetter3.de

 

 

Źródło danych – wetter3.de

 

Póki co na jeszcze bardziej stabilniejsze prognozy na tak odległy termin przyjdzie nam poczekać. Zaś możemy pomału przygotować się na znacznie większe oraz między innymi też dokuczliwe temperatury i gwałtowniejsze zjawiska atmosferyczne.

 

Comments are closed.