We wtorek przez całą Polskę przejdą gwałtowne burze! – prognoza na 17 lipca

Obszar kraju nadal pozostanie w zasięgu niżu, którego centrum będzie nad zachodnią części Rosji. Poza tym napływać między innymi będzie ciepłe i wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Dodatkowo utrzymają się  burze oraz też liczne mgły.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz w wielu miejscach występować będą też przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16 do +20 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18 na południu Polski do +22/27 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.