Z początkiem tygodnia wrócą burze i upały! – prognoza na 16 lipca

W poniedziałek wpływ na pogodę w kraju będzie mieć niż znad Białorusi. Jedynie zachodnia część Polski znajdzie się w zasięgu wyżu znad Danii. Poza tym nadal będzie napływać ciepłe oraz też wilgotne powietrze od zachodu. Dodatkowo w wielu miejscach utrzymają się też liczne burze i przejaśnienia. 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie i Pomorzu. Poza tym niewykluczone będą między innymi też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +13 do +19 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym nadal występować będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i też bez opadów powinno być na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +21 do +30 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.