W niedziele utrzymają się chmury i burze! – prognoza na 15 lipca

W ciągu kolejnej doby na pogodę w kraju nadal będzie oddziaływać niż znad zachodniej Rosji oraz między innymi napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze znad zachodniej Europy. Poza tym utrzymają się chmury i dodatkowo rozwiną się kolejne burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach występować będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na północnym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +15 do +19 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju utrzymają się nadal chmury i przejaśnienia. Poza tym w wielu miejscach dodatkowo przechodzić będą przelotne opady deszczu oraz lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i też bez opadów powinno być na północnym-zachodzie oraz częściowo na Pomorzu. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +19 do +26 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północy. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.