Weekend upłynie pod znakiem burz i deszczu! – prognoza na 14 lipca

Przez weekend w kraju na pogodę będzie nadal oddziaływać niż, którego centrum znajdzie się nad zachodnią Rosją. Poza tym zacznie też napływać o wiele cieplejsze i między innymi wilgotne powietrze z zachodu Europy. Dodatkowo w wielu miejscach Polski i nad samym morzem utrzymają się również przelotne opady deszczu oraz burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze i na Wybrzeżu występować będzie zachmurzenie duże i umiarkowane z przejaśnieniami. W zamian tego utrzymają się przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14 do +19 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami oraz też występować będą między innymi przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie Polski. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +19/21 nad samym morzem i na wschodzie do +22/27 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.