W piątek przejdą też burze i opady deszczu ! – prognoza na 13 lipca

W ciągu kolejnej doby na pogodę nadal będzie oddziaływać niż, którego centrum znajdzie się nad Litwą. Dodatkowo występować będą opady deszczu i też burze. Poza tym pozostaniemy również w dość chłodnym i między innymi wilgotnym powietrzu, które napływać będzie od północnego-zachodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego utrzymają się też przelotne opady deszczu i dość gwałtowne lub lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13 do +18 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w wielu miejscach Polski i nad samym morzem pojawi się również umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym przechodzić będą przelotne oraz intensywne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza +23 do +27 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.