Nadal przechodzić będą burze i ulewne opady deszczu! – prognoza na 12 lipca

Obszar kraju w dalszym ciągu będzie w zasięgu niżu, którego centrum stopniowo przesuwać będzie się nad Litwę. Poza tym napływać też zacznie nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. W zamian tego w wielu miejscach Polski utrzymają się gwałtowne burze i też ulewne opady deszczu, powodujące liczne podtopienia lub zalania.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami.  Poza tym przechodzić będą między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Podlasiu. Temperatura powietrza wyniesie od +13 do +17 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz między innymi w ciągu dnia i wieczorem na obszarze całej Polski i nad samym morzem pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach nadal występować będą intensywne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +21 do +25 stopni. Wiatr nadal będzie dość silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.