W środę mogą wystąpić podtopienia i gwałtowne burze! – prognoza na 11 lipca

Na pogodę w kraju nadal będzie oddziaływać dość aktywny i dynamiczny układ niskiego ciśnienia. Poza tym utrzymają się korzystne warunki na rozwój  burz, które w wielu miejscach przyniosą ze sobą intensywne oraz ulewne opady deszczu, powodujące liczne podtopienia i zalania. Dodatkowo do Polski zacznie też napływać między innymi ciepłe oraz wilgotne powietrze znad połnocno-wschodniej części Europy. 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +15 do +21 stopni. Wiatr na ogół będzie dość silny i porywisty z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu i od zachodu. Dodatkowo podczas burz w porywach może dochodzić do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze całego kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz występować będą między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i burze, które w wielu miejscach będą gwałtowne oraz mogą też przynosić ze sobą liczne podtopienia lub zalania. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +23 do +27 stopni. Wiatr na ogół będzie dość silny i porywisty z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i południa. Dodatkowo podczas burz jego porywy będą dochodzić do 70-90 km/h. Natomiast ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.