We wtorek w wielu miejscach Polski przejdą burze! – prognoza na 10 lipca

W ciągu kolejnej doby na pogodę w kraju będzie na ogół oddziaływać niż znad Wysp Brytyjskich. Poza tym nadal napływać będzie dość chwiejne oraz też umiarkowanie wilgotne i ciepłe powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. Dodatkowo w wielu miejscach utrzymają się między innymi korzystne warunki, które przyczynią się do rozwoju licznych komórek burzowych.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów będzie w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13 do +19 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i też wieczorem w całym kraju i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się między innymi przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +19/23 na Dolnym Śląsku i Pomorzu Gdańskim do +25/27 stopni termometry pokaż na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty oraz też z kierunków zmiennych z przewagą od północnego-wschodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.