W poniedziałek miejscami popada i zagrzmi! – prognoza na 9 lipca

Z upływem doby nad obszarem kraju nadal na pogodę będzie oddziaływać wyż znad zachodniej części Europy, ściągający jednak nad nasz kraj dość wilgotne i ciepłe masy powietrza polarnomorskiego znad północnej Europy. Znad Danii zacznie się też zbliżać niewielki układ niskiego ciśnienia.

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem zachmurzenie zmienne, bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i zanikające burze mogą występować częściowo w Centrum oraz  na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10 do +17 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego zachodu i ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne nieco wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się duże i na ogół umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal występować będą przelotne opady deszczu oraz lokalne słabe burze. Najwięcej burz na południu kraju. Jedynie bez opadów powinno być na częściowo na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +20 do +27 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, oraz z północno-zachodnich kierunków. Ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.