W niedziele utrzymają się również chmury i burze! – prognoza na 8 lipca

Z upływem doby nad obszarem kraju nadal na pogodę będzie oddziaływać wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym pozostaniemy też w ciepłym i umiarkowanie wilgotnym powietrzu, które napływać będzie z północnego-zachodu. Dodatkowo w wielu miejscach utrzymają się również przejaśnienia i między innymi będą też rozwijać się na nowo burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz też bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze mogą występować częściowo w Centrum oraz między innymi na północnym-wschodzie i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +14 do +18 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się duże i na ogół umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal występować będą przelotne opady deszczu oraz lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na Pomorzu i też częściowo na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +19 do +27 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od północy i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.