Na dniach będzie bardzo ciepło oraz wrócą burze i większe chwile ze słońcem!

Od paru dni przeglądamy najnowsze aktualizacje modeli numerycznych, które między innymi powstrzymują zróżnicowaną i między innymi też ciepłą pogodę. Poza tym w nowym tygodniu i w połowie przyszłego weekendu na nowo będą rozwijać się burze i dodatkowo wrócą większe chwile ze słońcem i między innymi też wysokie temperatury.

 

Źródło danych Synoptycznych – DWD

 

Chcąc sobie planować odpoczynek pogoda w najbliższym czasie będzie pod wpływem układów wysokiego ciśnienia znad zachodniej części Europy i niżu znad zachodniej Rosji, na który oddziałuje również aktywny rozwój komórek burzowych w południowej i we wschodniej części naszego kraju. Temperatura powietrza oscyluje między innymi w przedziale od +20 do +24 stopni Celsjusza. Inaczej wygląda sytuacja na zachodzie i północy Polski. Tam z kolei jest nieco chłodniej w granicach +16/19 stopni oraz występują liczne rozpogodzenia czy niewielkie też chmury.

 

 

Źródło danych – Infoclimat

 

Natomiast z początkiem tygodnia na pogodę praktycznie w całym kraju i na Wybrzeżu stopniowo zacznie oddziaływać niż znad północnej Europy oraz dodatkowo front atmosferyczny, za którym od północnego-zachodu nasunie się dość niestabilna i chwiejna masa powietrza, która szczególnie nad samym morzem oraz też na zachodzie i w Centrum kraju spowoduje rozwój komórek burzowych. Temperatura również będzie dość wysoka i między innymi co jakiś czas będą też przechodzić przelotne opady konwekcyjne na przemian ze słońcem.

 

Źródło danych – wetter3.de

 

Źródło danych – wetter3.de

 

Źródło danych – wetter3.de

 

Źródło danych – wetter3.de

 

Dobra wiadomość jest między innymi taka, iż ten miesiąc upłynie na ogół pod znakiem stabilnej i wyżowej pogody, której oczywiście miejscami mogą towarzyszyć przejściowe oraz przelotne opady deszczu czy też burze i na pewno większe chwile ze słońcem niż to miało miejsce w ostatnim czasie. Temperatura z początkiem i w połowie przyszłego tygodnia również będzie bez większych zmian i między innymi utrzyma się na stałym poziomie od +25 do +30 stopni Celsjusza. Chociaż i tak w wielu miejscach będziemy na pewno zmagać się z dużym zagrożeniem pożarów i suszą. Dodatkowo za taką pogodę prawdopodobnie oddziaływać zacznie dość mało wilgotne i suche powietrze napływające od północnego-zachodu lub południa Europy.

 

Źródło danych – wetter3.de

 

Źródło danych – wetter3.de

 

Źródło danych – wetter3.de

 

Źródło danych – wetter3.de

Miejmy też taką nadzieję, że w te wakacje i w najbliższym miesiącu pogoda utrzyma się co nie będzie też przeszkodą podczas spędzania urlopu nad morzem. Póki co musimy liczyć się ze zmienną i też na pewno zmagać się z dynamiczną pogodą, za którą będą częściej oddziaływać między innymi układy wysokiego ciśnienia oraz miejscami niestabilne i chwiejne masy powietrza napływające znad północnej Europy czy od zachodu.

Comments are closed.