W weekend utrzymają się przejaśnienia oraz burze! – prognoza na 7 lipca

W ciągu kolejnej doby nad obszarem kraju pogodę pomału zacznie kształtować wyż znad Danii. Poza tym utrzyma się nadal dość ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze, które napływać między będzie od północnego-zachodu Europy. Dodatkowo w wielu miejscach Polski  wystąpią przejaśnienia oraz też niewykluczone lokalne burze z gradem.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze występować będzie zachmurzenie duże i umiarkowane z przejaśnieniami. W zamian tego na zachodzie, południu oraz też we wschodzie części Polski przechodzić będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Z kolei na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem na ogół będzie dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +13 do +18 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach nadal przechodzić będą między innymi przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i też bez opadów powinno być na zachodzie i Pomorzu. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +22 do +27 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewaga od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.