W piątek wrócą chmury i dość gwałtowne burze! – prognoza na 6 lipca

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju na ogół będzie oddziaływać niż znad północno-zachodniej Rosji. Poza tym pozostaniemy też między innymi w dość ciepłym i umiarkowanie wilgotnym powietrzu, które napływać będzie z północnego-zachodu Europy. W zamian tego pojawią się już liczne chmury oraz dodatkowo wystąpią lokalne i dość gwałtowne burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół pojawią się chmury, które przyniosą przejaśnienia oraz przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na Pomorzu oraz też częściowo na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +14 do +19 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne powoli będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach przechodzić będą przelotne opady deszczu oraz lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na Pomorzu Gdańskim i też na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +21 do +26 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie powoli rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.