W czwartek będzie też gorąco i wystąpią burze! – prognoza na 5 lipca

W ciągu kolejnej doby obszar kraju nadal pozostanie w zasięgu niżu znad Zatoki Fińskiej. Poza tym od zachodu i w głąb też Polski będzie napływać między innymi bardzo ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze. W zamian tego w wielu miejscach utrzymają się rozpogodzenia i rozwiną się również lokalne burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie dość pogodnie oraz pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Dodatkowo częściowo na północnym-wschodzie lub też na Podkarpaciu pojawią się przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju na ogół będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +14 do +18 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi też wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się zachmurzenie małe i umiarkowane z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północnym-zachodzie i też częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie mogą pojawić się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu i dodatkowo lokalne oraz dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski przeważnie będzie bez opadów i na ogół pogodnie.  Natomiast temperatura powietrza wyniesie od +24/27 na Wybrzeżu i północnym-wschodzie do +28/33 stopni termometry pokażą na zachodzie i w Centrum. Wiatr będzie miejscami umiarkowany i też dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.