W środę pojawią się rozpogodzenia i chmury! – prognoza na 4 lipca

W ciągu najbliższej doby początkowo obszar kraju będzie w zasięgu podwyższonego ciśnienia. Poza tym zacznie też napływać o wiele cieplejsze i umiarkowanie wilgotne między innymi powietrze z zachodu. W zamian tego wrócą dodatkowo liczne rozpogodzenia oraz w wielu miejscach nadal nasuwać będzie się zachmurzenie.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski na ogół pojawi się zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Dodatkowo na północnym-wschodzie i wschodzie nadal mogą przelotnie przechodzić opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem przeważnie będzie dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11 do +18 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się zmienne oraz umiarkowane i duże zachmurzenie. W zamian tego częściowo na północnym-wschodzie mogą nadal przechodzić przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski i między innymi też na zachodzie i północnym-zachodzie powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +24 do +28 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.