We wtorek lokalnie popada i będzie też ciepło! – prognoza na 3 lipca

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju będzie oddziaływać niż znad Krajów Nadbałtyckich. Poza tym stopniowo zacznie też napływać o wiele cieplejsze powietrze z północnego-zachodu . Jedynie obszar północno-wschodniej części Polski nadal pozostanie w dość chłodnym i wilgotnym powietrzu znad północnej Europy. W zamian tego w wielu miejscach utrzymają się również liczne przejaśnienia i przelotne opady deszczu.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +9 do +18 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wschodzie i południowym-wschodzie Polski niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie i północnym-zachodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +21 do +25 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie bez większych zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.