W poniedziałek popada deszcz i też lokalnie zagrzmi! – prognoza na 2 lipca

Z początkiem tygodnia na pogodę w kraju nadal będzie oddziaływać niż znad zachodniej Rosji. Poza tym pozostaniemy między innymi też w dość chłodnym i umiarkowanie wilgotnym powietrzu znad północnej Europy. Dodatkowo w wielu miejscach Polski i nad samym morzem utrzymają się przelotne opady deszczu oraz niezbyt liczne burze i dość silny wiatr.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Dodatkowo przelotnie popada deszcz i lokalnie niewykluczone będą burze. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +7 do +17 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewaga od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu i między innymi częściowo na zachodzie i Pomorzu niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów nadal będzie częściowo na zachodzie Polski. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +12 do +21 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.