Niedziela przeważnie z opadami deszczu i silnym wiatrem! – prognoza na 9 grudnia

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie niż znad południowej Szwecji z frontem atmosferycznym. Poza tym do Polski w dalszym ciągu napływać będą chłodne i na ogół wilgotne masy powietrza z południowego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +3 do +7 stopni. Wiatr będzie na ogół dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i w porywach będzie lokalnie dochodzić do 70/90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo na zachodzie kraju niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +7 do +9 stopni. Wiatr nadal będzie dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 70/90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Comments are closed.