W sobotę powieje silny wiatr i będzie padał deszcz! – prognoza na 8 grudnia

W ciągu weekendu na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie niż znad Skandynawii i południowej Szwecji z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą silny wiatr i opady deszczu o zmiennym natężeniu. Poza tym do Polski w dalszym ciągu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielki przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach nadal przechodzić będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też liczne mgły i zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +5 do +10 stopni. Wiatr będzie na ogół dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południa oraz w porywach lokalnie będzie dochodzić do 65/90 km/h. Zaś ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju w dalszym ciągu utrzyma się sporo chmur z niewielkimi przejaśnieniami. W związku z tym przechodzić będą dodatkowo przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są w wielu miejscach między innymi liczne mgły i zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +7 do +9 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu oraz w porywach będzie dochodzić do 70/90 km/h. Natomiast ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.