W piątek przeważnie deszczowo i dość ciepło! – prognoza na 7 grudnia

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie niż znad Szkocji z frontem atmosferycznym. W związku z tym do Polski na nowo zacznie napływać chłodne oraz dość ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w wielu miejscach niewykluczone są między innymi liczne marznące mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -4 do +5 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i też nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w wielu miejscach i na Wybrzeżu utrzymają się również liczne mgły lub zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +6 do +13 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz w porywach lokalnie będzie dochodzić do 60/90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.