W mikołajki wrócą opady mieszane i liczne chmury! – prognoza na 6 grudnia

W ciągu najbliższej doby na pogodę w całym kraju oddziaływać będzie początkowo słabnący wyż i między innymi zatoka niżowa związana na ogół z niżem znad Islandii z frontem atmosferycznym. W związku z tym do Polski nadal napływać będzie chłodne oraz dodatkowo cieplejsze i wilgotne powietrze z południa i zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo i Podkarpaciu pojawią się między innymi przelotne opady marznącego deszczu i śniegu o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Dodatkowo w wielu miejscach niewykluczone są też liczne marznące mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -7 do +3 stopni. Wiatr będzie słaby i dość silny oraz wiejący ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz lokalnie rozwijać mogą się też marznące mgły lub zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +2 do +8 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach lokalnie do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.