W środę wrócą przejaśnienia i opady marznące! – prognoza na 5 grudnia

W ciągu najbliższej doby wpływ na pogodę w kraju będzie mieć wyż znad Słowacji. W związku z tym do Polski na nowo zacznie napływać chłodne i między innymi też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się umiarkowane i małe zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą dodatkowo przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie. Dodatkowo na zachodzie Polski niewykluczone są marznące mgły i zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -5 do +6 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z licznymi przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy i wschodzie Polski występować mogą przelotne słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Dodatkowo na zachodzie w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne mgły lub zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +2 do +6 stopni. Wiatr na ogół będzie dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.