We wtorek przeważnie mglisto i z opadami deszczu! – prognoza na 4 grudnia

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie niż znad Bałtyku z frontem atmosferycznym. W związku z tym do Polski w dalszym ciągu napływać będzie dość ciepłe i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno oraz pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą nadal przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. W dodatku w wielu miejscach utrzymają się też liczne mgły i zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +4 do +8 stopni. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski przeważnie występować będzie duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w dalszym ciągu przechodzić będą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w wielu miejscach i nad samym morzem utrzymają się liczne mgły i zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +7 do +13 stopni. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.