W poniedziałek będzie ciepło i nadal deszczowo! – prognoza na 3 grudnia

W tygodniu na pogodę w kraju w dalszym ciągu będzie oddziaływać niż znad Morza Północnego i Bałtyku z kolejnym frontem atmosferycznym. W związku z tym do Polski nadal napływać będzie między innymi dość ciepłe i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach przechodzić będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też liczne marznące mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -1 do +10 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie występować zachmurzenie duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W dodatku będą też przechodzić przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Poza tym niewykluczone są również liczne mgły i zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +5/8 na północnym-wschodzie w Centrum i na wschodzie do +9/15 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z południa i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.