W niedziele w całym kraju na ogół deszczowo i mglisto! – prognoza na 2 grudnia

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie skraj niżu z frontem atmosferycznym znad Morza Norweskiego. W związku z tym do Polski napływać będzie między innymi zimne oraz dodatkowo nieco cieplejsze i umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i zachodu Europy. W zamian tego utrzymają się w wielu miejscach liczne chmury oraz też przelotne opady deszczu i mgły.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne słabe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem oraz możliwy jest również sam śnieg. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na północnym-wschodzie oraz też częściowo na Pomorzu i Podkarpaciu. W zamian tego rozwijać będą się liczne marznące mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -7 do +4 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu.  Jedynie bez opadów powinno być na południu kraju. Dodatkowo w wielu miejscach utrzymywać będą się gęste mgły i zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +3/5 na północnym-wschodzie w Centrum i na wschodzie do +6/11 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski oraz nad samym morzem. Wiatr nadal będzie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z południowego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.